Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závislost

 Tzv. Kofeinismus patří k jedné z nejrozšířenější závislosti na světě. I když není kofeinismus tolik škodným návykem jako jiné návyky, rozhodně by se neměl podceňovat. Kofein se může stát náhradou za alkohol nebo drogy. Při pravidelné aplikaci kofeinu se stane tělo na kofein rezistentní a může na něm vzniknout závislost.

Dobrý způsob jak zjistit zdali jste na kofeinu opravdu závislí, je když ho na nějakou dobu přestanete užívat.
pokud se dostaví příznaky jako bolest hlavypocit vyčerpání,nervozitanechutenstvízvedání žaludku a někdy i zvracenínebo dokonce deprese, tak ano na kofeinu jste opravduzávislí. Příznakům se dá předejít postupným snižováním dávek během několika dní.
 Abstinenční příznaky jsou údajnězpůsobeny přecitlivělostí organismu na adenosin. Bolesti hlavy mohou být způsobeny poklesem krevního tlaku a mohou trvat až šest dní.

* Většina lidí, kteří pijí denně kávu tvrdí, že na ní není závislá, že jí píjí pouze pro její výbornou chuť a že jim prostě chutná. Ale kdybyste takovéhle ho milovníka kávy „odstřihli“ od jeho denní dávky, tak by vás brzy prosil na kolenou a za jediný šálek kávy by vám slíbil všechno. Osobně si myslím, že když někdo pije kávu denně, tak si na ní vybuduje hodně rychle závislost, které se sám nechce zbavit a závislost maskuje za výrok: „Mě káva prostě jenom chutná.“ 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 68726
Měsíc: 1419
Den: 63